REKLAMA

Alternativní zprávy CZ/SK

Nová identita, nová vlast a nový cíl – tvrdý trénink až do vysílení. V takovém duchu se nese výcvik adeptů Cizinecké legie.
Legio Patria Nostra – Legie je naše vlast. Tak zní motto francouzské Cizinecké legie, která je elitní jednotkou francouzské armády a která je nasazována na zvláštní operace. Byla založena v roce 1831 za krále Ludvíka Filipa III. Orleánského. Tehdy měla sehrát roli při kolonizaci severní Afriky. Za I. i II. světové války bojovaly v jejích řadách desítky tisíc legionářů padesáti různých národností v Evropě i v Africe. Stály na straně Francie proti Německu. Po roce 1945 operovala Cizinecká legie především v Alžírsku. Velitelství tam mělo své sídlo do roku 1962. V řadách Legie bojovalo mnoho význačných osobností. Patřili k nim prezident Třetí republiky Patrice de Mac-Mahon či americký jazzový zpěvák a hudební skladatel Cole Porter. A také kontroverzní německý spisovatel a filozof Ernst Jünger. I dnes Legie láká zájemce z různých kontinentů. Někteří zažili osobní neúspěchy, jiní unikají před spravedlností. I francouzští občané mohou takto získat novou identitu.
Francouzská Guyana leží sice v Jižní Americe, avšak jakožto francouzský zámořský departement je součástí Evropské unie, a proto zde ve vojenském výcvikovém středisku vztyčují slavnou trikolóru. Tady ve 30° Celsia ve stínu a při 90% vlhkosti vzduchu legionáři podstupují výcvik, aby následně zvládli operace v tropických pralesích.
Velitelství Cizinecké legie sídlí ve městě Kourou, 80 kilometrů severně od hlavního města Cayenne. Výcvikové středisko se nalézá v blízkosti vesnice Régina. Legionáři zde stráví dva týdny v terénu. Budou odříznuti od světa, v lese o rozloze 1000 hektarů. Ti, co projdou výcvikem, zůstanou ve Francouzské Guyaně další dva roky. Jejich posláním bude ochrana Kosmického centra poblíž Kourou a také kontrola hranice s Brazílií, přes niž načerno proudí nevítaní hosté – ilegální zlatokopové, kteří plení zlatá ložiska v přírodních rezervacích Francouzské Guyany.

(3034)

Share This:DJ's MEGAMIXES