Podsvětí Prahy je odhaleno v novém dokumentárním pořadu Černota. Autentické záběry natočené skrytou kamerou přímo z ulic našeho hlavního města. Ponořte se do organizovaného zločinu a sledujte životy lidí, kteří žijí za hranicí zákona.
V první sérii se hlavní aktéři zaměří na problematiku drog v centru Prahy. Odhalí jak funguje organizovaná síť afrických naháněčů a proč s tím policie nic nedělá. Stráví den s drogově závislým a názorně ukážou, jak je snadné se v Praze živit jen pomocí krádeží. Otevřou starou kauzu s čištěním lístků na městskou dopravu a ověří, zda-li tyto praktiky stále fungují.

1. Vstupte poprvé do pražského drogového podsvětí: Přímo v centru, za přítomnosti policie a všem na očích

Drogy, prostituce, internetoví predátoři a další témata, která podsvětí Prahy skrývá, jsou odhalena v dokumentárním cyklu Černota. Ponořte se do organizovaného zločinu a sledujte autentické záběry natočené skrytou kamerou přímo z ulic našeho hlavního města. Poznejte životy lidí, kteří žijí za hranicí zákona.

 

2. Všichni víme, že naháněči na Václavském náměstí prodávají drogy. Tak jak to, že jim to prochází?

V první sérii se Martin a Patrik zaměřují na problematiku drog v centru Prahy. Odhalují, jak funguje organizovaná síť afrických naháněčů a proč s tím policie nic nedělá.

3. Neuvěřitelné! Mrtvé schránky plné drog jsou v centru města skoro všude

Prodejci drog se případné kontroly policie bát nemusí. Tvoří sehranou skupinu a každý z nich má u sebe jen zákonem tolerované množství drog menší než malé. Pokud se objeví zákazník, požadovaná dávka se k němu dostane z mrtvé schránky, která bývá překvapivě umístěna na frekventovaných místech, kde by vás nenapadlo ji hledat.

 

4. Teď už jde do tuhého. Tvůrci Černoty obrali drogové dealery!

Dealeři v Praze schovávají větší než malé množství fetu do skrýší. My jsme jednu z nich vybrali a obsah vzali na chemickou analýzu. Co všechno bílý prášek ukrýval?

 

5. Jak přesně probíhá organizovaný prodej drog na ulici?

 

Prodej drog na ulici má svá specifická pravidla, hlavního dealera jako takového při něm ani nepotkáte. Jak se dávka drogy přes organizovanou skupinu pěšáků a hlídačů dostane až ke kupujícímu?

6. Drsný důkaz o tom, že policisty prodejci drog v ulicích nezajímají

Co se stane, když turista zajde za policisty a oznámí, že se mu na Václavském náměstí někdo pokusil prodat drogy? Jak zareaguje státní a jak městská hlídka? Tušíte správně, zatýkat se nebude.

 

7. Speciál: Vyburcovali jsme policisty k zásahu proti dealerům!

Po zveřejnění našich záběrů, které dokazovaly nezájem policistů o prodejce drog v centru Prahy, se stalo nečekané. Najednou se věci daly do pohybu!

 

8. Nejvíc drog se k nám dostane leteckou cestou. Kde všude je pašeráci ukrývají?

Jako kurýři pro pašování drog se používají často mladí naivní lidé, pro které je lákavá vidina rychlého a velkého výdělku. Pro nejběžnější leteckou cestu jsou úkryty pro drogy stále rafinovanější, proto nikdo netuší, kolik se jich i přes přísnou kontrolu na letišti do republiky dostane.

 

9. Strach a hnus v Praze. Jak se v naší metropoli žije feťákům?

Narkomani v Praze lemují ulice a to zejména v centru. Jak je snadno rozeznáte? Kam si chodí s oblibou střelit další dávku? Jaké stopy po nich zůstávají? Všechny tyto otázky zodpoví tento díl.

 

10. Konkrétní postavy pražského drogového podsvětí

Za každou postavou pražské drogové scény je jiný příběh. Sledovali jsme některé z nich.

 

11. Jeden den v kůži narkomana. Jaký je jejich skutečný život?

Život narkomana je nekonečný koloběh: Sehnat peníze na dávku, koupit dávku, úleva, opakovat. Pražský drogově závislý muž zvaný Žíla vás s nebývalou otevřeností provede svým obvyklým dnem.

12. Tiskárna Smíchov. Dům hrůzy v centru Prahy, kde se bojí i narkomani

Bývalá tiskárna na Smíchově byla ruina, kde nacházela útočiště největší spodina narkomanů. Nebyla zde nouze o požáry, mrtvoly a krádeže. Dnes tento dům hrůzy již nestojí. Navštívili jsme ji ještě před demolicí. Jaké jsou osudy jejich obyvatel a kam odešli?

13. Jak si narkomani vydělávají na drogy? Tenhle způsob by vás nikdy nenapadl

Jízdenky z trafiky, nebo dokonce koupené jen tak z ruky do ruky mohou sice vypadat v pořádku, ale často to tak není. Narkomani se naučili, jak je čistit a posílat do oběhu po druhé.

14. Kontaktní centra. Pomoc narkomanům, nebo týrání obyvatel v jejich okolí?

 

Pomoc drogově závislým je nutná a potřebná. Kromě terénních pracovníků, kteří v ulicích například vyměňují použité stříkačky, existují kontaktní centra, kam si narkomani mohou dojít pro čisté stříkačky, ale i pro základní právní a lékařskou pomoc. Bohužel jejich existence naráží na pochopitelnou nevoli obyvatel v okolí, kteří se musí setkávat se silnou koncentrací závislých a často nepřizpůsobivých osob.

(4558)

Share This:

Free MP3 download