REKLAMA

Alternativní zprávy CZ/SK

Více než 600 milionů z nich se zabydlelo v domácnostech šesti kontinentů… a zdá se, že sesadí psy z pozice nejoblíbenějších domácích mazlíčků na světě. Kočka, ta hubitelka, nelítostná lovkyně i oblíbená společnice – stejně rezervovaná jako přítulná – se před tisíci lety vynořila z lesa a adoptovala si nás podle svých vlastních pravidel. Jak si ale člověk a zvíře vytvořili svůj nekonvenční vztah? Od mumifikovaných koček nalezených v Egyptě po bizarní genetické mutace objevené po celém světě představuje film ZE ŽIVOTA KOČEK nejnovější vědecké důkazy o tom, jak se kočky a lidé vydali po téže cestě.

Kdy a kde se kočka poprvé připojila k člověku a začala se měnit z divoké šelmy v domácího mazlíčka? A nepřehnali jsme to se snahou vytvořit zvíře k obrazu svému? Dokument National Geographic.
Deratizátor. Nelítostný lovec. Chladná i oddaná zároveň. Divoká i přítulná. Zvíře, které se vynořilo z lesů a samo si nás vybralo. Je jedním z mála tvorů, kteří se sami ochočili. Kočky domácí najdeme téměř po celém světě. Rozvalují se na pohodlných pohovkách, ale dokážou přežít i v drsných podmínkách. Kde se vzala tahle hádanka mezi domácími zvířaty? Vědci odhalili, že odpověď se skrývá v kočičích genech. Díky novým výzkumným metodám se tak možná konečně dozvíme, kde se felis catus poprvé připojila k člověku a začala se měnit z divoké šelmy v domácího mazlíčka. Ale nezašli jsme s křížením a genetickými hrátkami příliš daleko?

(2484)

Share This:

Category:

Myšlení, Příroda

Tags:

, , ,


DJ's MEGAMIXES