Činnost tajného agenta je smrtelně vážná věc, přičemž všelijaké pomůcky a technologie, jež byly za tím účelem vyvinuty, jsou odjakživa přinejmenším stejně důležité jako osoby, které je používají.

Sledování špičkovou technikou a nebeské oči (E01)

Odposlechy jsou jeden ze základů špionáže a jejich nezbytnost často vede k mimořádně vynalézavým a překvapivým řešením.

Smrtící jedy (E02)

Cílem některých akcí není získat informace, ale zlikvidovat protivníka – a tajné služby se v takových případech neštítí ani jedů. 

Medová past (E03)

Jako účinný nástroj přesvědčování a vydírání provází sex nebo aspoň jeho příslib špionáž už od jejích počátků – a mnohdy dobře poslouží i v současnosti. 

Informace z tajných zdrojů (E04)

Tajné získávání důvěrných informací pokročilo mílovými kroky a přístroje, které se k němu používají, jsou pořád menší a menší.

Utajená komunikace (E05)

Od svých zdrojů přebírají špióni zjištěné informace spoustou osvědčených způsobů – od tradičních „mrtvých schránek“ až po hypermoderní digitální technologie.

Zvláštní operace a sabotéři (E06)

Na zvláštních operacích často pracují jenom ti nejlepší agenti. Ani nejslavnější mise v novodobé historii by se ale nepovedlo dotáhnout bez špičkových technologií.

Lamači šifer (E07)

Šifrování je zdánlivě zaručený způsob, jak udržet v tajnosti klíčové informace – jenže vynalézaví géniové často rozluští i ten nejsložitější kód.

Hledá se dokonalý špion (E08)

Co přiměje lidi donášet nepřátelům vlastní země? Důvodů může být spousta, ale jak ukazují nejslavnější případy, většina z nich spadá do čtyř kategorií.

(2314)

Share This:

Free MP3 download