REKLAMA

Alternativní zprávy CZ/SK

Vlastným menom sa volal Lesane Parish Crooks a narodil sa 16.júna 1971 v New Yorku. V roku 1972 si jeho matka Afeny našla nového manžela a zmenila tak Lesanovi meno na Tupac Shakur. Tupacova matka patrila k revolučnému odboju Black Panthers,ktorí bojovali za práva čierných. Kvôli svojím aktivitám sedela vo väzení v dobe keď bola tehotná. Na slobodu sa dostala iba dva týždňe pre pôrodom svojho syna…
V roku 1988 sa Tupac sťahuje do Kalifornie,ale opäť končí v ghette. Stáva sa z neho drogový dealer. Časom si ho všimne Atron Gregory z „Digital Underground“ a tiež Shock G, ktorý posiela Tupacovu nahrávku Interscopu. V roku 1991 vydáva svoj prvý album „2pocalypse Now“. Nasledujú ďaľsie veľmi úspešné dosky. Aj keď to bol raper veľmi nadaný, patrila k nemu rovnakou mierou aj kriminalita. 2Pac bol celkom dvanásťkrát zatknutý.
„Pár negrov sa so mnou začalo hádať v MGM hoteli a niečo sa tu deje, tak tu dnes radšej zostaneš“, povedal Tupac svojej priateľke Kidade v ich hoteli v Las Vegas. Jeden z najslávnejších raperov odišiel sám a už sa nikdy nevrátil…
Bolo 7.septembra 1996 a 2Pac chcel so Suge Knightom, šéfom gramofirmy Death Row, osláviť víťazstvo boxera Mikea Tysona nad Brucom Seldonom v Knightovom klube. O 23:15 sa táto dvojica vydáva na cestu v čiernom BMW 750. Keď Knight zastaví svoje auto u semafóra na Flamingo Road, sedí 2Pac vedľa šoféra a vôbec si nevšíma biely cadilac ,ktorý zastavil po ich pravej strane. Práve v ňom sedeli dvaja najomný vrahovia, ktorí na 2Paca vystrelili trinásť rán; z nich päť skončilo v jeho tele. Tupac bol okamžite prevezený do nemocnice, kde šesť dní bojoval o svoj život. Tento boj však nevyhral a 13.9.1996 zomrel v náruči svojej matky Alice Faye Williams alias Afeni Shakur. Mal 25 rokov.
Vrahovia neboli nikdy nájdený a medzi podozrivými sa ocitli 2Pacovi rivali Puff Daddy a Notorious B.I.G. Ten však zomrel v marci 1997 na jednej párty v L.A., kde bol tiež zastrelený.
Taký bol Tupac Shakur. Výnimočný umelec, ale tiež nebezpečný človek, ktorého domovom bolo podsvetie…

Posledních 24 hodin je:
Série kanadských dokumentárních rekonstrukcí o posledních hodinách života známých osobností vám nabídne 14 hodinových pořadů. Tvůrci využili dostupných archivů, včetně např. autentických audio záznamů, dohledali přátele a svědky událostí a tam, kde to bylo nezbytné, pracovali s dokumentární rekonstrukcí a dramatizací. Hodinu po hodině můžeme sledovat, co předcházelo úmrtí osobností, které jsme znali z politiky, světa módního návrhářství nebo hudebního showbyznysu.

(3173)

Share This:

Category:

Historie, Krimi

Tags:DJ's MEGAMIXES