Za jejich poněkud legračním vzezřením se skrývá neobyčejná povaha. S klidem přežívají v těch nejdrsnějších podmínkách, jaké si lze představit. Přesvědčí vás o tom skryté kamery. Cyklus z kolekce BBC Earth.
Tito odvážní ptáci musejí vychovávat svá mláďata v těch nejdrsnějších podmínkách, jaké si lze představit. Přesvědčí vás o tom naše maskované kamery. Pomohou nám sledovat jejich osudy od ledových polí Antarktidy po spalující tropy. Antarktida je domovem dvou ze sedmnácti druhů tučňáků. Teď se tu ale objevil další druh, „tučňák kamerový“. Kromě kamery, kterou má na prsou, má ještě jednu umístěnou v oku. Teď vyčkává, kdy dorazí jeho známí příbuzní. Jsou to tučňáci císařští. Největší a nejvznešenější zástupci tohoto živočišného řádu na světě. Bývají vysocí až jeden metr. Jsou velice zvědaví. „Tučňáka kamerového“ musejí nejdříve přijmout mezi sebe. Jinak by je těžko mohl natáčet zblízka téměř celý rok.

Cesta / The Journey

Za jejich poněkud legračním vzezřením se skrývá neobyčejná povaha. S klidem přežívají v těch nejdrsnějších podmínkách, jaké si lze představit. Přesvědčí vás o tom skryté kamery. Tito odvážní ptáci musejí vychovávat svá mláďata v těch nejdrsnějších podmínkách, jaké si lze představit. Jaká je jejich cesta k hnízdištím, kde nakladou vejce, aby se z nich brzy mohla vylíhnout další generace?

První krůčky / First Steps

Kamerový robot přinese další pozoruhodné pohledy do života tučňáků. Z vejce se začíná klubat mladý tučňák. Jaké starosti mají jejich rodiče s výchovou a sháněním potravy? Jaké jsou první krůčky mláďat k osamostatnění?

Dospívání / Growing Up

Závěr trilogie, v níž jsme pomocí důvtipně skrytých kamer nahlédli do světa těchto neuvěřitelných tvorů vůbec nejblíže. Je načase, aby se mláďata tučňáků osamostatnila a poprvé se vydala na otevřené moře, které se pro příští roky stane jejich domovem.

(621)

Share This:

Free MP3 download