Nejpodrobnější rekonstrukce policejní práce. Detailní pohled na případ, který změnil českou kriminalistiku. Mirek Vaňura se s detektivy po dvaceti letech vrací na místa, kde policie vyšetřovala osm vražd spáchaných manželi Stodolovými. Odhalují, jak se pátrání po nebezpečných sériových vrazích skutečně odehrálo a proč si Stodolovi své oběti vybírali mezi starými a bezbrannými sousedy. V pěti epizodách dokumentu se objeví nikdy nezveřejněné policejní záběry, fotografie ze zákulisí vyšetřování i úplně nová svědectví. Zazní, jak se s tragickou ztrátou smiřovaly rodiny obětí i co prožívali příbuzní obou vrahů. A konečně mohou být položeny i otázky, které dosud nesměly zaznít. Chybovala policie, když některé vraždy uzavírala jako sebevraždy? A skutečně se podařilo odhalit všechny zločiny doživotně odsouzených vrahů Stodolových? Případ, který změnil práci policie.

První nález těl (E01)

Mirek Vaňura se spolu s královéhradeckým policejním operativcem Janem Lomnickým vydává po stopách sériových vrahů, manželů Stodolových. Stejně jako kriminálka v roce 2002 začínají i oni v Brněnci, kam policie přijela 2. prosince k úmrtí dvou sester a zranění jejich matky. Vypadá to jako vražda a sebevražda, ale soudní lékaři potvrdí, že ženy někdo zavraždil. Tým vyšetřovatele Milana Šimka se brzy zaměří na podezřelého Jaroslava Stodolu.

Identikit (E02)

Mirek Vaňura se tentokrát ve stopách odhalování zločinů manželů Stodolových dostává s operativcem Janem Lomnickým do jižních Čech, aby si tu připomněli detaily případu vraždy seniorky z Kardašovy Řečice. Tu se místní kriminálka marně snažila vyřešit od srpna roku 2002. Podezřelá žena, po které marně pátrají, se neuvěřitelně podobá Daně Stodolové. Kriminálka ale narazí na neochotu kutnohorských kolegů a další vyšetřování vražd starých lidí se komplikuje.

Pochybení (E03)

Mirek Vaňura s kriminalistou Janem Lomnickým míří do Slavošova, kde policie při vyšetřování Stodolových odhalila několik podezřelých úmrtí. Vyšetřovací tým složený z Východočechů, Středočechů a Jihočechů usvědčuje Stodolu z vražd v Brněnci a vyšetřování nabývá na obrátkách. Dana Stodolová ale začíná naznačovat, že její manžel má na svědomí i další vraždy, a kriminálka přistupuje na její hru. 

Stodolová vs. Stodola (E04)

Mirek Vaňura pokračuje v odhalování podrobností z vyšetřování sériových vražd manželů Stodolových. Když se Stodola pod tíhou důkazů přizná ke dvěma vraždám v Brněnci a dalším pěti ve Slavošově a okolí, obviní ho Dana Stodolová, že vraždil i v Kardašově Řečici. Emotivní konfrontace mezi oběma manželi odhalí pravou a děsivou tvář Jaroslava a Dany Stodolových.

Spravedlnost (E05)

Mirek Vaňura se s vyšetřovatelem Milanem Šimkem a policejní operativou vydává po stopách odhalování vražd starých lidí, které Jaroslav a Dana Stodolovi kamuflovali jako sebevraždy. Po roce vyšetřování se schyluje k soudnímu procesu a policie zpětně prověřuje stovky sebevražd. V dubnu roku 2004 dostávají Stodolovi za osm vražd a další zločiny doživotí. Podařilo se ale odhalit všechny skutky spáchané manželi Stodolovými?

(3950)

Share This:

Free MP3 download

Category:

Krimi

Tags:

, , ,