E01

E02

E03

E04

E05

E06

Michael Wood ujasňuje skrze mýty a fakta, jak vznikla dnešní Čína. Které první dynastie tuto říši formulovaly? Co vedlo k přijetí buddhismu? Či jak pomohla dynastie Tchang k rozvoji říše?

Poutavý seriál historika Michaela Wooda zkoumá dějiny nejstaršího státu světa od jeho starověké minulosti až do dnešních dní. V Číně žije více než miliarda lidí. Stala se novou supervelmocí, které se zrovna snažíme porozumět. Wood je přesvědčený o tom, že aby se nám to mohlo podařit, musíme také nahlédnout do její historie. Proto vyrazil napříč Čínou. Zkoumá místní krajinu, obyvatele, jejich příběhy a kulturu, které během více než čtyř tisíc let daly vzniknout osobitému charakteru země.

Setkává se s lidmi z různých profesí, prozkoumává starodávná města a kráčí po stopách některých nejslavnějších okamžiků čínských dějin – včetně úžasných poznávacích expedic nebo slavných vědeckých vynálezů. Seriál Příběh Číny je plný velkých idejí a nečekaných překvapení. Ukazuje, jak se Číňanům podařilo vytvořit vlastní vizi světa. Vizi, která přežila až do 21. století a podle Wooda je skutečnou hnací silou současných čínských úspěchů.

(2868)

Share This:

Free MP3 download