REKLAMA

Alternativní zprávy CZ/SK

Dokument je natočený v reálném prostředí a s realnými postavami, nic v tomto dokumentu není hrané!
Příběhem Vás bude provázet sám režisér a autor díla Jiří Pluskal, který v Praze na ulici žil 3 roky, bral drogy a poznával lidi, které můžete v dokumentu vidět a také slyšet jejich drásavé a zničující příběhy. Poznal několik prostitutek, bezdomovců, narkomanů a dalších…
Z počátku vypráví svůj životní příběh a vzpomínky z roku 1980 – 1990 z dřívější prostituce a z dob pražské Mandragory Karim vlastním jménem Karel Lampa. Pro tento dokument byla jeho postava velmi důležitá už tím, že dokázal velmi reálně a živě popsat vše co se v té době odehrávalo a také kde se to odehrávalo.
V dokumentu uvidíte prostitutky z Karlova náměstí v Praze, popisující svou činnost a příběhy, které se jim na ulici každý den dějí. Příběhy ze kterých Vám poběží mráz po zádech. Smutné povídání prostitutky o zatraceném, ale i přes to velmi silně prožitém životě.
Narkoman a bezdomovec mají také svůj příběh, který Vám jistě pomůže držet se dál od všeho co vás může na ulici přivést.
Tvůrčí záměr autora:
Důvod proč natočit pražskou noc byl jednoduchý, autor na ulici žil 3 roky a věděl jak to tam přesně chodí. Měl tedy mnohem víc informací než běžný dokumentarista nebo prostý člověk. Chtěl natočit dokument o životě na ulici, jelikož je Praha skvělá pro tento námět a on v Praze poznal jak se na takové ulici opravdu žije. Nejčastěji se pohyboval na Praze 1 a Praze 2 proto jsou tyto lokace v dokumentu nejčastěji vidět.

(3285)

Share This:DJ's MEGAMIXES