REKLAMA

Alternativní zprávy CZ/SK

Pomůže experiment Tomyho Winaty zachránit v Indonésii sumaterské tygry? Nebo se Panti a její syn na svobodě promění v lidožrouty?

V celé jihovýchodní Asii jsou tygři v bezprostředním ohrožení. Kácení pralesů je připravuje o domov a pytlácké gangy je zabíjejí pro peníze. Lov není jedinou vážnou hrozbou pro tygry. Postupné zmenšování jejich životního prostoru vede k tomu, že začínají útočit na člověka. A ten se jim krutě mstí…

Tygři jakožto druh se blíží vyhynutí. Ale v jedné rezervaci na Sumatře naopak počty tygrů vzrůstají. Jedinečný projekt ochrany přírody vznikl z iniciativy indonéského obchodního magnáta Tomyho Winaty. Jeho plány však mají poněkud kontroverzní charakter. Chce vracet do volné přírody i tygry, kteří už zaútočili na člověka. V blízkosti rezervace se nacházejí vesnice. Ocitnou se jejich obyvatelé v ohrožení? Tomyho projekt nyní dospěl do klíčové fáze.

Je třeba definitivně rozhodnout, zda vypustit, či nevypustit tuto tygřici jménem Panti a jejího potomka do volné přírody… a to před zraky zástupců světových médií.

(958)

Share This:DJ's MEGAMIXES