Kromě skupin lidí, kteří nelegálně překračují hranice Spojených států a vydávají se pohraniční hlídce, existují méně známí jednotlivci známí jako „útěkáři“. Tato skupina nelegálních přistěhovalců se vyhýbá pohraniční hlídce a snaží se projít kolem státních a místních orgánů činných v trestním řízení a dostat se dále do Spojených států. Odhaduje se, že za Bidenovy vlády bylo zaznamenáno 1,7 milionu „útěkářů“. Kdo to je? Kam směřují? Jaké mají plány?

Dokumentární film Epoch Original Na útěku: Skrytá krize na hranicích vás zavede do malého pohraničního okresu v Texasu, aby vám ukázal dopad útěkářů na místní rančery, orgány činné v trestním řízení a život v malém okrese. Na útěku je první dokumentární film svého druhu, energický a rychlý, který z první ruky nahlíží do největší pohraniční krize v dějinách Ameriky z pohledu místních obyvatel. Prostřednictvím exkluzivních záběrů a rozhovorů s policejními složkami a místními rančery se dozvíte, jak se skutečně žije na jižní hranici a jak tato krize nakonec ovlivňuje celou Ameriku.

Kromě 1,7 milionu známých útěkářů zadrželi pohraničníci od začátku Bidenovy vlády na amerických hranicích více než 6,7 milionu nelegálních přistěhovalců. Mnozí z nich jsou propuštěni do Spojených států a cestují dále do měst poskytujících útočiště, jako je New York a Chicago, což vytváří vlnový efekt po celé zemi. Podle nového průzkumu agentury Gallup se 72 % Američanů nyní domnívá, že situace na hranicích je krizí nebo velkým problémem.

Dvouleté vyšetřování filmu produkovala, režírovala a napsala Charlotte Cuthbertsonová, vedoucí zpravodajka deníku The Epoch Times zabývající se pohraniční bezpečností. Charlotte se v roce 2021 přestěhovala do malého pohraničního okresu v Texasu a strávila stovky hodin s místními orgány činnými v trestním řízení. Aby důkladně pochopila problematiku masové migrace a dopad na místní komunitu, vyzpovídala šerifa, okresního prokurátora, ředitele záchranné služby, ředitelku školního okrsku, bývalého šéfa pohraniční stráže a místní rančery.

(368)

Share This:

Free MP3 download