Alternativní zprávy CZ/SK
Dokument mapuje vydání stylotvorného alba „Bad“ krále popu z roku 1987.
Renomovaný americký filmový režisér Spike Lee svým dokumentem prozkoumal zákulisí hudebních klipů propojených s albem „Bad“. Připomeneme si zde titulní píseň Bad, ale také: Liberian Girl, I Can’t Stop Loving You, Man in the Mirror, Smooth Criminal nebo Leave Me Alone. S. Lee vyzpovídal osobnosti, které spolupracovali na albu „Bad“. Jsou to: Quincy Jones, Siedah Garrett, Sheryl Crow, Kanye West, Martin Scorsese, John Branca, Gregg Phillinganes a další.
„Bad 25″ je desáté album vydané od smrti krále popu 25. června 2009.
Quincy Jones: „Ve vztahu mezi producentem a umělcem je nejdůležitější vzájemná důvěra. Trochu to připomíná milostný vztah, protože producent musí mít sólistu opravdu rád. Musí mu přát úspěchy a rozhodně by ho nechtěl vidět na kolenou. Obrazně by měl zpěvák producentovi věřit, že když skočí bez padáku a záchranné sítě ze třicátého čtvrtého patra, že se mu nic nestane“.
Jerry Hey: „Quincy Jones těžil z minulé spolupráce s Countem Basiem, Frankem Sinatrou, Ray Charlesem a Dinah Washington. Původně hrál na trubku v orchestru Lionela Hamptona. Má na svém kontě řadu znamenitých filmových soundtracků“.
Matt Forger: „Michael měl v sobě timing, jakýsi vnitřní mechanismus, seismografický cit pro hudbu. Nedal si pokoj, dokud nenašel přesný temporytmus, důležitá byla každá doba, dokud nenašel správný feeling a frázování, hudba ho musela rozhýbat. A jakmile začal trsat, věděli jsme, že jsme namíchali přesnou směs a všechny synkopy našly své správné místo“.

(765)

Share This:DJ's MEGAMIXES