REKLAMA

Alternativní zprávy CZ/SK

Pocta fenomenálního kanadského nového cirkusu králi popu, rocku, soulu a měsíční chůze.
Slavná kanadská „novocirkusová“ skupina Cirque du Soleil na podzim v roce 2011 na americké půdě poprvé uvedla novou show inspirovanou hudbou Michaela Jacksona. Premiéra vystoupení nazvaného „Michael Jackson: The Immortal World Tour“ se uskutečnila v Detroitu.
„Michael byl svého druhu hudební multiinstrumentalista. Byl to stylotvorný tanečník. Spolutvůrce videoklipů. Zabýval se humanitární činností. To všechno jsme propojili a vytvořili z toho show,“ charakterizoval představení Kevin Antunes, zodpovědný za hudební stránku představení.
Cirque du Soleil, který již dříve zaujal vystoupeními doprovázenými hudbou Beatles nebo Elvise Presleyho, ve dvouhodinové show kombinuje akrobatická čísla, pestré kostýmy a vizuální efekty s Jacksonovou hudbou.
Mezi písněmi, které při představení zazní, jsou například Beat It, Thriller nebo Human Nature. Diváci se dočkají také slavných tanečních choreografií Jacksona včetně světoznámého moonwalku neboli měsíční chůze.
Klávesista Greg Phillinganes: „Píseň Off the Wall“ byla na hudební cestě Michaela Jackson bodem obratu; zařídil to superorchestrátor (aranžér) Quincy Jones, když přesvědčil Michaela, aby už opustil vokální polohu chlapeckého hlasu a zpíval hlouběji. Jako by prohlašoval: „Už jsem dospělý!“.
Tone Taluega: „V tanečním slovníku Michaela Jacksona je hodně ‚streetu‘. Na přelomu 70. a 80. let v newyorských ulicích vznikaly, v Bronxu a v Brooklynu, vznikaly funk styly a B-boing, zrodily se na východním pobřeží v New Yorku, v rodišti hip hopu. Michael to všechno zažil na ulicích, na předměstích a v ghettech. V polovině sedmdesátých let byl pro něho charakteristický „Robot“ a klouzání do strany, ale byl přitom přece jen trochu strnulý. Počátkem osmdesátých let bylo vidět, že ta strnulost už zvláčněla. A začal se klouzat ve vzduchu. Mohli jste to vidět na Motown 25. Jak uměl klouzat pozpátku! Taneční pohyb, který změnil dobu. Bez otočky a piruety, prostě Moonwalk“.

(872)

Share This:DJ's MEGAMIXES