REKLAMA

Alternativní zprávy CZ/SK


https://www.youtube.com/watch?v=jF2q9jTpgD4Hluboká roztržka a nenávist mezi otcem a synem vedla až k vraždě. Slavný soulový zpěvák a zakladatel reggae byl zastřelen vlastním otcem 1. dubna 1984.
Marvin Gaye vyrůstal v rodině protestantského kněze, který svoji víru a tvrdou přísnost přenesl důsledně i do svého života. Nedokázal se smířit s tím, když Marvin začal zpívat jinde než v kostele. V dětství Marvina často bil, protože byl svéhlavý a dával najevo vzdor. Soužití obou mužů nebylo lehké. Otec byl i při své konzervativní profesi kněze transvestitou, chodil doma v ženských šatech a v lodičkách a syn se za něho styděl. Synova komerční kariéra otce přiváděla k zuřivosti a později žárlil i na jeho úspěch. Když Marvin vyjížděl na své první pěvecké turné, tak ze strachu, aby si snad jeho pravé jméno nevykládali jako přihlášení se k určité sexuální orientaci (ten „syn transvestity“), připojil na konec svého jména „e“ – Gaye. Ale otec žárlil nejen na úspěch pěvecký, ale i na Marvinův vztah k matce, kterou oba muži nesmírně milovali. Matka v tom vztahu vždy stála mezi nimi. Většinou vztahy zklidňovala, ale v posledních letech se vše silně vyostřilo.

Marvin u společnosti Motown natočil mnoho hitů a prosadil se jako pěvecká hvězda první velikosti. Vydělával velké peníze a v té době si pořídil i několik domů – mezi nimi i velký dům, který koupil pro své rodiče. Hvězdná kariéra však přinesla i psychické vyčerpání a drogy. Marvin získal návyk na kokain a projevily se u něho všechny běžné vedlejší příznaky jako stres a paranoické představy ohrožení. Marvin si v té době pořídil revolver, aby se mohl démonům bránit. Kromě drogové závislosti dostihl Marvina i americký daňový úřad, který požadoval svoji část z výdělků. A najednou se ocitly některé Marvinovy nemovitosti v exekuci a zpěvák v dluzích. Zpěvák byl v depresi, neustále ho navštěvovali v domě rodičů dealeři drog. Velký ruch, který to přinášelo, silně rozčiloval jeho otce. 31. března 1984 vše vygradovalo, když při konfliktu syn otce fyzicky napadl…

-Posledních 24 hodin je:
Série kanadských dokumentárních rekonstrukcí o posledních hodinách života známých osobností vám nabídne 14 hodinových pořadů. Tvůrci využili dostupných archivů, včetně např. autentických audio záznamů, dohledali přátele a svědky událostí a tam, kde to bylo nezbytné, pracovali s dokumentární rekonstrukcí a dramatizací. Hodinu po hodině můžeme sledovat, co předcházelo úmrtí osobností, které jsme znali z politiky, světa módního návrhářství nebo hudebního showbyznysu.

(2643)

Share This:

Category:

Historie

Tags:DJ's MEGAMIXES