REKLAMA

Alternativní zprávy CZ/SK

V roce 1980 přišla dokumentaristka Helena Třeštíková s nápadem točit po dobu několika let okamžiky ze společného života několika vybraných novomanželských párů. Vznikla tak zajímavá studie proměny lidí a vztahů, která rovněž nabízí konfrontaci párů s původními očekáváními od vzájemného svazku. Dokumentární cyklus je hodnotný i nefalšovaným zprostředkováním života „obyčejných“ lidí v 80. letech minulého století.

Mirka a Antonín
Prvních šest let manželského soužití Mirky a Antonína jedinečně zachycených časosběrnou metodou dokumentaristky Heleny Třeštíkové .

Nahlédneme do společného soužití Mirky a Antonína Kubrových. V době svatby bylo dispečerovi Antonínovi 20 let, kadeřnická učnice Mirka ještě nedosáhla plnoletosti. Na cestě však bylo dítě. První roky manželství nejsou příliš poklidné – starost o rodinu se střetává s Antonínovým nebezpečným koníčkem. Mirce se podaří uniknout z osidel domácnosti díky zaměstnání, brzy nato se však ohlásí další potomek a hrozí, že Antonín opožděně nastoupí na vojnu. Jak se s těmito skutečnostmi manželství vypořádá?

(1768)

Share This:DJ's MEGAMIXES