Alternativní zprávy CZ/SK
Hrál jako bůh a užíval si jako ďábel! Bubeník The Who byl ztělesněním násilnické, destruktivní rockové hvězdy. V poslední den života ho Paul McCartney pozval na večírek, ale Keith měl obavu, aby střízlivý nebyl nudný… Předávkoval se léky na odvykání alkoholu 7. září 1978.
Keith Moon se snažil nebezpečný návyk překonat celá léta. Věděl, že alkohol ho ničí, že ničí jeho tvorbu, kreativitu, kariéru i přátelství s ostatními v branži. A přesto to nikdy nevydržel. Bubnoval jako bůh, jeho ruce jakoby nebyly jen dvě, jakoby bubnovala nějaká chobotnice. Měl osobitý styl, který těžko někdo někdy napodobí. Ze zoufalství začal brát Heminevrin – lék užívaný při odvykání pití alkoholu. Je to velice silný lék. Měl by se používat pod lékařským dohledem. Ale Keith měl pocit, že čím víc toho spolyká, tím rychleji se problému zbaví, tím rychleji pominou nepříjemné příznaky abstinence. Jeho spotřeba prášků byla obrovská. Moonova záliba v nadměrném pití a pilulkách byla výsledkem života na výsluní popularity. V té době skupina The Who už deset let kralovala světu rockové hudby. Byli přímými předchůdci punku. Včerejšek je nezajímal a zítřek už vůbec ne. Hráli hudbu, která vyjadřovala jejich hněv. Když na pódiích rozbíjeli kytary, všichni na to zírali s otevřenými ústy. The Who razili cestu novým hudebním směrům. Od tříminutových chorálů zpívaných v drogovém opojení k psychedelii. Od psychedelie k novátorské rockové opeře. A v centru všeho byl Keith Moon. Dodnes je považován za nejlepšího bubeníka všech dob. Bubeníky do té doby nikdo moc nesledoval, ale Keith Moon předváděl vlastní show. Jako vrcholné číslo na závěr obvykle rozbil bicí soupravu na kusy. Velmi podobně se však choval i mimo pódium. Byl ztělesněním násilné extravagantní rockové hvězdy. Neúnavný recesista byl duší každého večírku. Vtipálek Moon bavil každou společnost. Když ho někdo k něčemu vybídl, tak to udělal. Ne všichni však měli pro jeho kousky pochopení. Neustálé hýření ovlivňovalo jeho výkony na pódiu. Chodil pozdě na zkoušky i na koncerty. Zbytku kapely začala docházet trpělivost. V září 1978 povzbuzen úspěchem poslední desky by Moon udělal všechno proto, aby přestal pít. Toho dne, kdy zemřel, Keith Moon řešil, zda půjde na hvězdný večírek, který pořádal jeho dobrý přítel Paul McCartney. Nakonec se rozhodl tam jít, ale před tím se nadopoval lékem k odvykání alkoholové závislosti. Přitom měl zároveň obavu, zda střízlivý nebude kamarády nudit… Zemřel po večírku, 7. září 1978, na smrtící kombinaci alkoholu, drog a nesmyslného množství odvykacích pilulek.

-Posledních 24 hodin je:
Série kanadských dokumentárních rekonstrukcí o posledních hodinách života známých osobností vám nabídne 14 hodinových pořadů. Tvůrci využili dostupných archivů, včetně např. autentických audio záznamů, dohledali přátele a svědky událostí a tam, kde to bylo nezbytné, pracovali s dokumentární rekonstrukcí a dramatizací. Hodinu po hodině můžeme sledovat, co předcházelo úmrtí osobností, které jsme znali z politiky, světa módního návrhářství nebo hudebního showbyznysu.

(1396)

Share This:

Category:

Historie

Tags:DJ's MEGAMIXES