Každý diktátor musí znát triky, jak si získat a udržet moc. Lehce cynický dokumentární seriál o despotech v dějinách lidstva.

01×01 Seize Power (Chopte se moci)
Chcete se stát tyranem? Diktatura má svoje pravidla a návod, jak uchvátit moc, začíná rovnou u jednoho z největších zločinců všech dob: Adolfa Hitlera.

01×02 Crush Your Rivals (Zničte nepřátele)
Dostat se na vrchol je jedna věc, ale udržet si moc znamená především být pořád ve střehu. Nikdo to neuměl líp a nebyl přitom krutější než Saddám Husajn.

01×03 Reign Through Terror (Rozpoutejte teror)
Když je potřeba udržet lidi pod kontrolou, je lepší být milovaný, nebo obávaný? Idi Amin si určitě myslel, že v tom má jasno.

01×04 Control the Truth (Přivlastněte si pravdu)
Propaganda, přepisování historie, cenzura. Pro sovětského diktátora Josifa Stalina byla pravda jenom ohebným nástrojem v jeho krvavých rukou.

01×05 Create a New Society (Vytvořte novou společnost)
Svoboda slova? Shromažďovací právo? Diktátor a někdejší revolucionář Muammar Kaddáfí viděl v občanských svobodách překážku na cestě k lepším zítřkům. Dokud nevyměkl.

01×06 Rule Forever (Vládněte navždy)
Dostat se k moci je těžké, ale udržet si ji je ještě těžší. Severokorejští Kimové na to ale podle všeho kápli: jednoduše se prohlásili za bohy.

(3277)

Share This:

Free MP3 download