REKLAMA

Alternativní zprávy CZ/SK

Jen pár dní před prezidentskými volbami v USA natáhneme na Prima Comedy Central jednoho z kandidátů na skřipec. Pomůže účinkování v našem pořadu oblíbenému komikovi ke zvolení?
Kdo griluje: tvůrce Griffinových a Amerického táty Seth MacFarlane, stand-up komici Jeffrey Ross, Gilbert Gottfried a Whitney Cummings, hudebník/rapper Snoop Dogg, moderátor Larry King, hluchá herečka Marlee Matlin, hvězda reality show Jersey Shore Mike „The Situation“ Sorrentino, další stand-up komici Lisa Lampanelli a starý známý Anthony Jeselnik.
Koho grilují: Donalda Trumpa, současného horkého kandidáta na prezidenta, miliardáře, účastníka vlastní reality show The Apprentice, pořadatele Miss USA, ex-manžela české lyžařky a majitele jednoho z nejkurióznějších účesů v televizi.
Už podle svého názvu není grilování nic příjemného. Lidé známí svou prostořekostí, kladou jiné známé osobě dotazy, jejichž vtipnost je občas dána hlavně mírou jejich impertinence. Cílem grilování je najít, odhalit a tvrdě trefit všechna slabá místa grilovaného. Hraje se přesilovka „všichni na jednoho“, často se ale taky tázající špičkují mezi sebou, takže je obvyklé, že polovina vtipů míří na ostatní grilovače (a z nich asi polovina si střílí z náklonnosti Lisy Lampanelli k černochům). Show zpopularizovaná v sedmdesátých letech Deanem Martinem je svérázným způsobem, jak o někom říct: Máme tě tak rádi, že tě tímhle vším necháme projít.
Mimochodem, většina těch ošklivých věcí, které na pódiu zazní, je napsaná týmem scénáristů (omlouváme se za prozrazení kouzla). To jediné, co muselo podle hlavního tvůrce Aarona Leeho v Grilování Donalda Trumpa zůstat mimo debatu, bylo téma jeho majetku. Obzvláště „jakékoli vtipy naznačující, že Trump ve skutečnosti není tak bohatý, jak tvrdí“. Jeho manželský život, děti, bankroty a dokonce ani vlasy a váha nebyly žádný problém, ale zpochybňování Trumpa jako úspěšného byznysmena bylo tabu.
V Grilování sice asi nepoznáte skutečného Donalda Trumpa, ale můžete si udělat obrázek o jeho mediální tváři v roce 2011: křiklavé karikatury miliardáře a hvězdy reality show. Už tenkrát ale projevil svoji předvídavost a ve své závěrečné řeči pravil: „Jestli do toho půjdu, budete mít skvělou příležitost volit muže, který se snadno může stát největším prezidentem v historii Spojených států. Mě. Donalda Trumpa. Bůh žehnej Americe a dobrou noc.“

(1355)

Share This:DJ's MEGAMIXES