Světoznámý kuchař a jeho kulinářská dobrodružství, při kterých odhaluje tajemství neznámých pokrmů v různých koutech planety.

1 Tasmánie
Šéfkuchař Ramsay prozkoumává izolovaný ostrov Tasmánie jižně od Austrálie. Potopí se do vod plných žraloků, během sběru místních bylin se setká s jedovatými hady a nakonec připraví velkolepou hostinu.

2 Jihoafrická divočina
Šéfkuchař Gordon Ramsay se vypraví do provincie KwaZulu-Natal na východě Jihoafrické republiky. Je to domov kmene Zulů, kdysi nezdolných válečníků, kteří během dlouhých časů zápasili s člověkem, přírodou i náročným terénem, aby přežili. Britský šéfkuchař chce zjistit, jak tyto pohnuté dějiny pomohly utvářet jejich vynikající kuchyni. Pomocnou ruku mu nabídne Zola Neneová, šéfkuchařka se zulskými kořeny, televizní osobnost a odborník na jihoafrickou kuchyni. Na své zulské kořeny nedá dopustit a všemožně usiluje o propagaci chutí svých předků po celém světě. Ramsayho cesta za novými zkušenostmi ale nebude jednoduchá. Dostane se do blízkosti nosorožců, žiraf, zeber a hrochů, bude skákat z vrtulníku do rozbouřeného Indického oceánu nebo sbírat mušle na zrádných skalách. Navíc odhalí i tajemství místní kuchařské metody „braai“. Na závěr své cesty pak společně Zolou Neneovou připraví hostinu pro uctívaného náčelníka.

3 Speciality z Louisiany
Šéfkuchař Gordon Ramsay se vydává do Louisiany, aby poznal tajemství cajunské kuchyně. Setkává se s Ericem Cookem – bývalým rockerem a mariňákem, který následně zvolil úplně jinou cestu. Stal se slavným a uznávaným šéfkuchařem. Při svém vaření si potrpí na jižanskou kuchyni založenou na čerstvých ingrediencích z louisianských mokřadů. Hlavně ale tvrdí, že cajunská kuchyně vychází z duše. V rámci odhalování tajů cajunské kuchyně vyrazí britský šéfkuchař do louisianských bažin. Při shromažďování dovedností a surovin potřebných k ovládnutí tamní kuchyně čelí nečekaným soupeřům – aligátorům, žralokům, ale i dalším překvapujícím protivníkům. Navíc ho na závěr jeho dobrodružství čeká speciální výzva.

4 Sumaterské vrcholy
Gordon Ramsay vyráží do nádherné Indonésie plné úchvatných pláží, činných sopek, rozlehlých horstev a hustých deštných pralesů. Jeho cílem ale bude poznání indonéské kuchyně, která je proslulá světově unikátní pestrostí chutí a vůní. Britský šéfkuchař má namířeno do Západní Sumatry přímo do královském paláce, kde má schůzku s mistrem tamní kuchyně. Šéfkuchař William Wongso je indonéská legenda. Tento restauratér a televizní kulinářská hvězda je už přes padesát let odborným poradcem řady indonéských kuchařů. Cesta Gordona Ramsayho za ovládnutím jedné z nejúchvatnějších kuchyní světa rozhodně nebude jednoduchá. Šéfkuchař si vyzkouší nejednu práci, ale také speciální a nebezpečnou zábavu tamních obyvatel. Na závěr bude muset Gordon Ramsay prokázat, jak dokáže zúročit nově získané zkušenosti při svém vaření.

5 Divoké pralesy Guyany
V jihoamerickém deštném lese prozkoumává šéfkuchař Gordon Ramsay kořeny guyanské kuchyně. Čeká jej lov kajmanů holýma rukama, piraní pomocí bambusových tyčí a arowan pomocí vlastnoručně vyrobeného šípu.

6 Metropole indického koření
V jižní Indii se Gordon musí poprat s rybářskými sítěmi a vyhnout se kousnutí ohnivých mravenců. Jeho cílem je navštívit metropoli světového obchodu s kořením.

7 V zemi Vikingů
Šéfkuchař Gordon Ramsay povolá Vikinga ve svém nitru a postaví se i mrazivým prosincovým teplotám v Norsku. Bude se potápět v panenských vodách fjordů i hlídat sobí stádo s místními Laponci.

(1319)

Share This:

Free MP3 download