Světoznámý kuchař a jeho kulinářská dobrodružství, při kterých odhaluje tajemství neznámých pokrmů v různých koutech planety.

1. Cesta Inků
Šéfkuchař Gordon Ramsay vyrazil do Peru poznávat vysokohorskou kuchyni a tamní nezvyklé ingredience. Rádcem na jeho výpravě se stal legendární domácí šéfkuchař Virgilo Martinez Véliz, který je známým propagátorem peruánské kuchyně. Setkání dvou mistrů oboru vyvrcholí zajímavým kuchařským soubojem. Ještě před ním ještě Gordon Ramsay vyrazí na motorce do Posvátného údolí Inků, aby načerpal potřebnou inspiraci. Na cestě za poznáním místních lahůdek a přísad ho ale čeká mnoho nových dobrodružství – zdolává útesy, loví ryby ve vysokohorských jezerech a ochutnává místní pochoutky, jako jsou smažení červi nebo vzácné pestrobarevné brambory.

2. Nový Zéland
Během výpravy poznáme některá tajemství tradiční maorské kuchyně. Ramsay se naučí chytat úhoře holýma rukama, potápí se za vzácnými ušni a pídí po ingrediencích typických pro ostrov kiwiů.

3. Marocké hory
Na další cestu za poznáváním nových chutí a receptů se šéfkuchař Gordon Ramsay vypraví do severoafrického Maroka. Tam se vydá na dobrodružnou výpravu hluboko do pohoří Střední Atlas, aby poznal starobylou berberskou kuchyni. Jeho rádkyní se stane šéfkuchařka Najat Kaanacheová, která se zkušenostmi z celého světa propaguje a vylepšuje marockou kuchyni. Jako společný cíl si společně vytýčí přípravu tradiční hostiny na oslavu berberského Nového roku. Aby Gordon Ramsay v náročné zkoušce obstál, poznává život berberského lidu, učí se od tamních obyvatel, slaňuje přes vodopád, setkává se s dodavateli hub nebo dokonce zkusí podojit velblouda.

4. Havajské pobřeží Hana
Šéfkuchař Gordon Ramsay cestuje na havajský ostrov Maui, aby prozkoumal exotické ingredience tamní kuchyně. Závratná směs jedinečných domorodých přísad se snoubí s exotickými pokrmy, které sem přinesli přistěhovalci z celého světa. Z výsledných chutí jde hlava kolem, a proto se britský šéfkuchař spojí s kolegou Sheldonem Simeonem, aby mu pomohl proniknout do tajů pestré, mnohokulturní kuchyně ostrova. Gordon Ramsay při svém objevování chutí zažívá i neobvyklá dobrodružství – od místních obyvatel se učí lovit jeleny lukem, vařit havajské jídlo poi nebo loví ryby harpunou s legendárním potápěčem Kimim Wernerem. Své nově získané znalosti si nakonec vyzkouší při přípravě speciální hostiny.

5. Tajemný Mekong v Laosu
Šéfkuchař Gordon Ramsay se bude tentokrát plavit po Mekongu v jihoasijském Laosu. Rád by během svého dobrodružství poznal místní kuchyni. V husté džungli nasbírá vajíčka vzácného a agresivního mravence krejčíka, potopí se pro sladkovodní šneky a obří vodní brouky čeledi mohutnatkovitých.

6. Jihovýchodní výběžek Aljašky
Jihovýchodní Aljaška se stala dalším cílem britského šéfkuchaře při jeho výpravách za novou inspirací. Oblast Panhandle je úzký pás pobřeží a příbřežních ostrůvků, který je vystaven všem živlům. Tamní obyvatele se s drsnými podmínkami sžili a ze štědré hojnosti divoké přírody vytvořili lahodnou kuchyni. Gordon Ramsay spojí síly s lovcem a kuchařem Lionelem Uddipou, který převratně mění aljašskou kuchyni. Vydobyl si věhlas tím, že tvoří neuvěřitelné kombinace chutí z divokých ingrediencí této subarktické země. Během svého dobrodružství se Gordon Ramsay učí vařit tuleně u domorodého tlingitského stařešiny, ve sněhové bouři leze po skalní stěně nebo se vydává se na lov tetřeva. Poznává pospolitost tamních lidí, která jim umožnila nejen přežít, ale i z drsného prostředí vytěžit maximum pro jejich kuchyni.

(1399)

Share This:

Free MP3 download