V roce 1968 unikl Andy Warhol jen o vlásek smrti a začal zaznamenávat svůj život a pocity. Vedle deníkových zápisů odhaluje tajemství jeho osobnosti i tenhle seriál.

Kouřové signály (E01)
Díky velkému talentu může Andy vyjádřit svoje já a vyzkoušet si různé profese. Z pochmurného Pittsburghu se pak dostane do New Yorku a zásadně ovlivní svět umění.

Shadows: Andy a Jed (E02)
Andy si začne užívat novou roli portrétisty pro bohaté a slavné klienty. Nespokojenost a divoký životní styl ale zaviní rozchod s Jedem Johnsonem.

Dvojí život: Andy a Jon (E03)
Andy pronikne do světa modelingu a televize a naváže vztah s Jonem Gouldem, který svoji orientaci tají. Začne se taky zajímat o drag kulturu a zkoumat svoji identitu.

Spolupráce: Andy a Basquiat (E04)
Začátkem osmdesátých letech přináší do New Yorku novou energii graffiti inspirované pop-artem. Andy se sblíží s Jeanem-Michelem Basquiatem a spolu pak vytvoří velká díla.

15 minut (E05)
Andy přes pořady Saturday Night Live a The Love Boat pronikne do populárních médií. Vztah s Jeanem-Michelem poškodí jejich spolupráce.

Loving the Alien (E06)
New Yorkem se šíří HIV/AIDS. Andy přijme zakázku, která má uctít slavnou malbu „Poslední večeře“. Když Andy krátce po vernisáži zemře, dostane tohle dílo nový rozměr.

(873)

Share This:

Free MP3 download