REKLAMA

Alternativní zprávy CZ/SK

Vůdce sekty Davidiánů a 74 jeho přívrženců včetně 21 dětí zemřelo při obraně své podivné víry v boji s americkými policejními jednotkami 19. dubna 1993.
Náboženská sekta Davidiánů existovala v Americe od 30. let. Byla odnoží církve Adventistů sedmého dne. Davidiáné věřili, že se Ježíš jednou vrátí zpět na zemi a nastane konec světa. Patřili mezi mnoho dalších amerických sekt, které se snažily získat své stoupence a zároveň se uživit. Davidiáné si však v 90. letech pod vedením Davida Koreshe na obživu vydělávali poněkud zvláštním způsobem. Začali obchodovat se zbraněmi. Vykupovali zbraně z vojenských výprodejů a pak je prodávali. A právě hromadění zbraní na ně upozornilo agenty FBI. Když se agenti hodlali na místě přesvědčit, jak to se zbraněmi v jejich sídle ve Waco asi 160 km od Dallasu opravdu je, strhla se nesmyslná přestřelka… Zahynulo několik agentů FBI i členové Koreshovy sekty, sám David Koresh byl v úvodním střetnutí těžce zraněn. Začalo mnohadenní obléhání sídla sekty, které vyústilo v útok za použití tanků a slzného plynu. Vyjednavači FBI se zatím nikdy nesetkali s odpůrci, kteří by měli jinou motivaci než kriminální. Proto výhružky násilím, smrtí a vydírání hladem, žízní a hlasitou hudbou z amplionů členy sekty jen ujišťovaly, že opravdu přichází poslední soud…

-Posledních 24 hodin je:
Série kanadských dokumentárních rekonstrukcí o posledních hodinách života známých osobností vám nabídne 14 hodinových pořadů. Tvůrci využili dostupných archivů, včetně např. autentických audio záznamů, dohledali přátele a svědky událostí a tam, kde to bylo nezbytné, pracovali s dokumentární rekonstrukcí a dramatizací. Hodinu po hodině můžeme sledovat, co předcházelo úmrtí osobností, které jsme znali z politiky, světa módního návrhářství nebo hudebního showbyznysu.

(3823)

Share This:

Category:

Historie, Krimi

Tags:DJ's MEGAMIXES