REKLAMA

Alternativní zprávy CZ/SK

Expediční pátrání po stopách nejmohutnějšího hada na světě s přírodovědcem Janem Dungelem, který od roku 1992 pravidelně navštěvuje Jižní Ameriku, kde maluje zvířata a rostliny v jejich přirozeném prostředí…

Dobrodružný cestopis se vydává spolu s přírodovědcem Janem Dungelem po stopách anakondy velké (Eunectes murinus) v těch nejzapadlejších koutech v povodí Amazonky v Kolumbii. Přímo na místě prověří „zaručené“ informace o setkání s hadem delším než 10 m, dává slovo odborníkům, herpetologům, aby se k těmto informacím vyjádřili. V indiánských vesnicích na břehu řek vyslechne legendy i zkušenosti lidí, kteří jsou s „divokou“ přírodou denně v kontaktu.

Kolem tohoto vrcholového predátora Amazonie totiž koluje celá řada zpráv o setkání s obrovskými jedinci. Vzpomeňme například na hlášení britského koloniálního důstojníka a výzkumníka Percyho Harrisona Fawcetta o setkání s 18metrovým hadem ve 20. letech 20. století anebo na hollywoodský thriller „Anaconda“ z roku 1997. Malíř a biolog Jan Dungel se spolu s dokumentaristou Vladimírem Šimkem vydávají nejprve do Venezuely, do oblasti savan a rozsáhlých mokřadů, zvaných llános, známých poměrně hojným výskytem anakond.

Pátrají a natáčejí zde v období sucha, aby pak pokračovali v období dešťů v podobné krajině v sousední Kolumbii, kde se k nim připojí spoluautorka filmu RNDr. Kamila Šimková Broulová. Výprava za nejmohutnějším hadem z čeledi hroznýšovitých vrcholí za poměrně dramatické situace na řece Loretoyaco v kolumbijském departamentu Amazonas.

(1028)

Share This:

Category:

Myšlení, Příroda

Tags:

, ,


DJ's MEGAMIXES