REKLAMA

Alternativní zprávy CZ/SK

Národní park Saguaro leží v Sonorské poušti u města Tucson, dělí se na dvě poloviny. Tucson Mountain District leží 25 km západně od centra Tucsonu, Rincon Mountain District leží 32 km východně od centra města. Kaktusy saguaro rostou v obou částech, přejet z jedné oblasti do druhé zabere v závislosti na aktuálním provozu 30 – 45 minut. Se svou rozlohou 370 km čtverečních se Saguaro National Park řadí mezi menší parky. Ročně ho navštíví kolem 680 tisíc lidí.
Národním parkem bylo Saguaro jmenováno 14. října 1994, předchozích 61 let byl veden jako národní památka. Nejvyšší bodem parku je s 2 641 metry Mica Mountain v horách Rincon Mountains.
Floře parku Saguaro dominují již zmiňované, stejnojmenné kaktusy s obvyklou výškou 12 – 18 metrů. Jejich hmotnost dosahuje až 10 tun. Díky svému typickému tvaru s bočními větvemi je saguaro nepsaným symbolem amerických pouští. Zajímavé je, že boční větve kaktusu rostou až ve věku asi 60 let. Květ kaktusu je státní květinou Arizony. Také další stovky druhů rostlin v tomto parku tvoří převážně opuncie a další kaktusy.
Ze zvířat převažují ty, které byste v poušti očekávali: Štíři, hadi, tarantule, ještěrky, žáby, pouštní psi a lišky a celá řada ptáků. Ve vyšších polohách hor Rincon Mountain ve východní části parku přežívají také pumy a medvědi černí.

(1316)

Share This:DJ's MEGAMIXES