• S01E01 – Procházka Mléčnou dráhou

  S01E02 – Řeky života

  S01E03 – Znalosti a strach

  S01E04 – Obloha plná duchů

  S01E05 – Nebát se tmy

  S01E06 – Do hloubky

  S01E07 – Stáří neznámé

  S01E08 – Sestry Slunce

  S01E09 – Ztracené světy planety Země

  S01E10 – Elektrický hoch

  S01E11 – Nesmrtelní

  S01E12 – Svobodný svět

  S01E13 – Skryto ve světle

  Po více jak třiceti letech, kdy měla premiéru původní série, u nás uváděna pod názvem Vesmír, ve které mohli diváci spolu s Carlem Saganem ohromujícím a ikonickým způsobem prozkoumat vesmír, se Seth MacFarlane spojil s původními Saganovými spolupracovníky, scenáristkou a producentkou Druyanovou a spoluscenáristou a astronomem Stevenem Soterem. Společně pak vytvořili třinácti dílnou sérii, která má být nástupcem původního pořadu, jež získal televizní cenu Emmy a cenu Peabody za význačný úspěch a záslužnou veřejnou službu.
  Průvodcem pořadu Kosmos – časoprostorová odysea bude renomovaný astrofyzik doktor Neil deGrasse Tyson. Stejně jako původní legendární série je nový Kosmos ságou o objevování zákonitostí přírody a nalezení našich souřadnic v prostoru a čase. Série oživí nikdy nevyřčené příběhy, diváci podniknou cestu do nového světa a napříč kosmem, aby v malém měřítku poznali velkolepost vesmíru.
  Dokument přichází s novým způsobem vědeckého vyprávění, který odkrývá majestátnost vesmíru a znovu využívá slavné prvky z původní série, včetně kosmického kalendáře a lodi imaginace. Nejdůkladnější vědecké koncepty jsou prezentovány s ohromující jasností, spojuje se skepse s údivem a precizní přírodní vědy se setkávají s citovou a spirituální rovinou, což představuje jedinečnou zkušenost.

  (2892)

  Share This:

  Free MP3 download

  Category:

  Myšlení, Vesmír

  Tags:

  ,