Loading...
Loading... • Svým chraplavým blues rozdala svou křehkou duši. To napětí vyčerpané, plaché, opuštěné dívky měl vyřešit heroin. Janis zemřela po příliš silné, nekvalitní dávce 4. října 1970.
  V říjnu 1970 nahrávala v Hollywoodu své nejnovější album rocková hvězda Janis Joplinová. Hvězdou se stala v posledních třech letech, především po vystoupení na festivalu v Monterey v roce 1967 a na Woodstocku 1969. Janis zpívala blues způsoben, jakým to do té doby žádná bílá zpěvačka nedělala. Svým ostrým chraplavým hlasem uváděla v úžas úplně všechny. V jejím projevu bylo tolik naléhavosti a citu, že to napovídalo o vnitřních dramatech děvčete, které se od mládí vnitřně trápilo pocitem, že je ošklivá. Její výrazný styl a svobodomyslnost u publika zabíraly. Ztotožňovaly se s ní zejména ženy. Janis otevřeně vystupovala na podporu ženské rovnoprávnosti, hlásala právo na vlastní hrdost. Mnoho lidí tím překvapila, ale zároveň i přitahovala. Janis se stala hlasem své generace. Byla chytrá a zábavná a na pódiu neúnavná. Neúnavná, bohužel, byla i v konzumaci alkoholu a drog. V zákulisí to byl někdo úplně jiný. Své sebevědomí hledala velmi těžce. Když v říjnu 1970 natáčela své slavné album Perla, měla před svatbou. Zdálo se jí, že má konečně po svém boku toho pravého, s nímž by mohla vést docela obyčejný život. Dokonce se zabývala myšlenkou na ukončení kariéry. V době natáčení však s ní její přítel Seth Morgan nebyl. V opuštěnosti a smutku na hotelovém pokoji se 3. 10. 1970 rozhodla rozptýlit drogou. Ale nenakoupila dobře. Její dodavatel měl velmi nekvalitní zboží. Té noci zemřelo v okolí za podezřelých okolností několik konzumentů drog. Mezi nimi i Janis Joplinová.

  -Posledních 24 hodin je:
  Série kanadských dokumentárních rekonstrukcí o posledních hodinách života známých osobností vám nabídne 14 hodinových pořadů. Tvůrci využili dostupných archivů, včetně např. autentických audio záznamů, dohledali přátele a svědky událostí a tam, kde to bylo nezbytné, pracovali s dokumentární rekonstrukcí a dramatizací. Hodinu po hodině můžeme sledovat, co předcházelo úmrtí osobností, které jsme znali z politiky, světa módního návrhářství nebo hudebního showbyznysu.

  (2944)

  Share This:

  Category:

  Historie

  Tags:  DJ's MEGAMIXES

  Loading...