• Čína byla dlouho světem uzavřeným před očima Západu. Teprve teď se naplno otevírají brány poznání této jedinečné země plné nečekaných objevů. Rozlehlá čínská krajina je plná extrémů a rozmanitostí. Najdeme tu hory, deštivé lesy, pouště i jeskyně a v nich i jejich obyvatele, živočichy všech druhů.
  Čína představuje své nejneuvěřitelnější přírodní fenomény!

  1. Srdce Draka
  Jižní Čína je plná rýžových políček, která svérázně tvarují místní kopce. Je to kraj plný překvapení – vedle orajících rolníků jsou řeky s trpasličími aligátory, rybáři využívají k lovu trénované kormorány a zdejší netopýři mají zvláštní chutě. Zároveň tu žije téměř 300 milionů lidí, kteří také výrazně zasahují do běhu přírody a s nimiž musí divočina koexistovat.

  2. Šangri-La
  V jihovýchodní Číně se nachází pravděpodobně nejvíce přírodních pokladů z celé země. Krajina je plná mocných řek a hor, na jejich návětrných svazích žijí primáti. Lesy jsou obývány pestrými ptáky, domorodými kmeny i divokými slony a ukrývají tajemství svého vzniku.

  3. Tibet
  Tibetská plošina pokrývá čtvrtinu Číny. Tato hornatá divočina s ledovci pokrytými Himalájemi patří k nejobdivovanějším místům na světě. Tibet je domovem medvědů, jaků a vzácných antilop orongo. Unikátní kultura spoluutvářená buddhismem činí z Tibetu zcela výjimečnou zemi.

  4. Za Velkou zdí
  Velká čínská zeď měla Čínu chránit před nájezdy nepřátelských barbarů. Za ní se rozkládá země válečnických kmenů a extrémních klimatických podmínek. Stálezelené lesy, travnaté pláně i pouštní duny utvářejí tento historický region, kterým vedla Hedvábná stezka.

  5. Země pandy
  V srdci Číny se nachází centrum civilizace staré přes 5000 let. Zde žijí jedna z nejpodivuhodnějších čínských zvířat – pandy a zlatí takinové. Za posledních padesát let prodělala Čína překotný vývoj, který s sebou přinesl i řadu negativních dopadů na životní prostředí. Jak se podaří lidem vypořádat se s těmito problémy v budoucnosti?

  6. Příliv a odliv změn
  Pobřeží východně od Velké čínské zdi je místem značných rozdílů. Futuristická moderní města sousedí s vesničkami a divokými mokřady, v nichž přežívají vzácná zvířata. 700 milionů lidí, znečištění a masový rybolov se musí zákonitě projevit i na stavu životního prostředí a čínský příklad je velkou lekcí i pro zbytek světa.

  Čína byla dlouho světem uzavřeným před očima Západu. Teprve teď se naplno otevírají brány poznání této jedinečné země plné nečekaných objevů. Rozlehlá čínská krajina je plná extrémů a rozmanitostí. Najdeme tu hory, deštivé lesy, pouště i jeskyně a v nich i jejich obyvatele, živočichy všech druhů.
  Čína představuje své nejneuvěřitelnější přírodní fenomény!

  (487)

  Share This:

  Free MP3 download